The Suzuki GZ Marauder 125 is a 4 stroke, Custom bike with a Air cooled 124.00 ccm (7,53 cubic inches) Single cylinder type of engine.
This engine has 12.00 HP (8,76 kW)) @ 12500 RPM, 8.00 Nm (0,80 kgf-m or 5,87 ft.lbs) @ 7500 RPM and a top speed of 105.0 km/h (64,87 mph)
For weekend adventures, the tank size is a critical factor. The Suzuki GZ Marauder 125 is fitted with a 14.00 litres (3,68 gallons) fuel tank, offering efficient fuel economy for your adventures.
Scheduled maintenance is important for maintaining your Suzuki GZ Marauder 125 in top condition. Popular maintenance parts include batteries. By using genuine parts, your GZ Marauder 125 will keep providing great rides over many seasons.
Loading products...
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7,53 cubic inches) |
| Power: | 12.00 HP (8,76 kW)) @ 12500 RPM |
| Torque: | 8.00 Nm (0,80 kgf-m or 5,87 ft.lbs) @ 7500 RPM |
| Compression: | N/A |
| Stroke: | 4 |
| Cooling: | Air |
| Valves: | N/A |
| Starter: | Electric |
| Transmission: | N/A |
|---|---|
| Gearbox: | 5 - speed |
| Top Speed: | 105.0 km/h (64,87 mph) |
| Fuel Capacity: | 14.00 litres (3,68 gallons) |
|---|---|
| Fuel Control: | N/A |
| Type: | Custom |
|---|---|
| Year: | 2000 |
| Weight: | 123.0 kg (269,84 pounds) |
| Length: | N/A |
| Front Brakes: | Single disc |
| Rear Brakes: | N/A |