The Veli ZQ 150 15 is a 2 stroke, Sport bike with a Air cooled 149.50 ccm (9,07 cubic inches) Single cylinder type of engine.
This engine has 10.72 HP (7.8 kW and a top speed of 90.0 km/h (55,62 mph)
Regular maintenance is necessary for ensuring your Veli ZQ 150 15 in top condition. Frequently replaced components include spark plugs. With regular servicing, your ZQ 150 15 can maintain reliable service throughout its lifetime.
Loading products...
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 149.50 ccm (9,07 cubic inches) |
| Power: | 10.72 HP (7.8 kW |
| Torque: | N/A |
| Compression: | N/A |
| Stroke: | 2 |
| Cooling: | Air |
| Valves: | N/A |
| Starter: | Electric and kick |
| Transmission: | N/A |
|---|---|
| Gearbox: | N/A |
| Top Speed: | 90.0 km/h (55,62 mph) |
| Fuel Capacity: | N/A |
|---|---|
| Fuel Control: | N/A |
| Type: | Sport |
|---|---|
| Year: | 2005 |
| Weight: | 130.0 kg (285,17 pounds) |
| Length: | 2050 mm (80,30 inches) |
| Front Brakes: | Single disc |
| Rear Brakes: | Expanding brake (drum brake) |