The TGB Delivery 151 is a 4 stroke, Scooter bike with a Air cooled 151.10 ccm (9,17 cubic inches) Single cylinder type of engine. This engine then gets the power to the rear wheel with a Belt driven transmission.
This engine has 10.10 HP (7,36 kW)) @ 7500 RPM and an unconfirmed top speed.
Proper upkeep is vital to keep your TGB Delivery 151 in top condition. Popular maintenance parts include brake pads. With regular servicing, your Delivery 151 will sustain strong performance over the long term.
Loading products...
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 151.10 ccm (9,17 cubic inches) |
| Power: | 10.10 HP (7,36 kW)) @ 7500 RPM |
| Torque: | N/A |
| Compression: | N/A |
| Stroke: | 4 |
| Cooling: | Air |
| Valves: | N/A |
| Starter: | Electric and kick |
| Transmission: | Belt |
|---|---|
| Gearbox: | Automatic |
| Top Speed: | N/A |
| Fuel Capacity: | N/A |
|---|---|
| Fuel Control: | N/A |
| Type: | Scooter |
|---|---|
| Year: | 2008 |
| Weight: | 105.0 kg (230,34 pounds) |
| Length: | 1905 mm (74,63 inches) |
| Front Brakes: | Single disc |
| Rear Brakes: | Expanding brake (drum brake) |