The CF Moto 150 Charm AutoMatic is a 4 stroke, Scooter bike with a Liquid cooled 154.00 ccm (9,35 cubic inches) Single cylinder type of engine.
This engine has 12.00 HP (8.8 kW and an unconfirmed top speed.
When riding, the tank size is a critical consideration. The CF Moto 150 Charm AutoMatic comes with a fuel tank and utilizes a SOHC fuel delivery system, providing efficient fuel economy for your rides.
Preventative care is important to keep your CF Moto 150 Charm AutoMatic in top condition. Regular replacement items include spark plugs. Using quality components, your 150 Charm AutoMatic will keep providing great rides for years to come.
Loading products...
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 154.00 ccm (9,35 cubic inches) |
| Power: | 12.00 HP (8.8 kW |
| Torque: | N/A |
| Compression: | N/A |
| Stroke: | 4 |
| Cooling: | Liquid |
| Valves: | N/A |
| Starter: | N/A |
| Transmission: | N/A |
|---|---|
| Gearbox: | Automatic |
| Top Speed: | N/A |
| Fuel Capacity: | N/A |
|---|---|
| Fuel Control: | SOHC |
| Type: | Scooter |
|---|---|
| Year: | 2009 |
| Weight: | 126.0 kg (276,41 pounds) |
| Length: | 2034 mm (79,70 inches) |
| Front Brakes: | Single disc |
| Rear Brakes: | Single disc |