The Adly Cat 125S is a 4 stroke, Scooter bike with a Air cooled 124.00 ccm (7,53 cubic inches) Single cylinder type of engine.
This engine has 8.60 HP (6,27 kW)) @ 7500 RPM and an unconfirmed top speed.
Routine service is important for keeping your Adly Cat 125S operating reliably. Essential service parts consist of fuel filters. Using quality components, your Cat 125S can keep delivering dependable operation over the long term.
Loading products...
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 124.00 ccm (7,53 cubic inches) |
| Power: | 8.60 HP (6,27 kW)) @ 7500 RPM |
| Torque: | N/A |
| Compression: | 9.2:1 |
| Stroke: | 4 |
| Cooling: | Air |
| Valves: | N/A |
| Starter: | Electric and kick |
| Transmission: | N/A |
|---|---|
| Gearbox: | Automatic |
| Top Speed: | N/A |
| Fuel Capacity: | N/A |
|---|---|
| Fuel Control: | N/A |
| Type: | Scooter |
|---|---|
| Year: | 2007 |
| Weight: | 85.0 kg (186,46 pounds) |
| Length: | 1700 mm (66,57 inches) |
| Front Brakes: | Single disc |
| Rear Brakes: | Expanding brake (drum brake) |