The Veli VL150 15 is a 4 stroke, Sport bike with a 149.50 ccm (9,07 cubic inches) Single cylinder type of engine.
This engine has 11.39 HP (8,26 kW)) @ 8000 RPM and a top speed of 90.0 km/h (55,62 mph)
Preventative care is necessary for keeping your Veli VL150 15 performing at its best. Regular replacement items involve brake pads. By using genuine parts, your VL150 15 will continue to deliver dependable operation over the long term.
Loading products...
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 149.50 ccm (9,07 cubic inches) |
| Power: | 11.39 HP (8,26 kW)) @ 8000 RPM |
| Torque: | N/A |
| Compression: | N/A |
| Stroke: | 4 |
| Cooling: | N/A |
| Valves: | N/A |
| Starter: | Electric and kick |
| Transmission: | N/A |
|---|---|
| Gearbox: | N/A |
| Top Speed: | 90.0 km/h (55,62 mph) |
| Fuel Capacity: | N/A |
|---|---|
| Fuel Control: | N/A |
| Type: | Sport |
|---|---|
| Year: | 2007 |
| Weight: | 130.0 kg (285,17 pounds) |
| Length: | 2050 mm (80,30 inches) |
| Front Brakes: | Single disc |
| Rear Brakes: | Expanding brake (drum brake) |