The PGO My BuBu 125 is a 4 stroke, Scooter bike with a Air cooled 124.90 ccm (7,58 cubic inches) Single cylinder type of engine.
This engine has 9.52 HP (6,87 kW)) @ 7500 RPM and an unconfirmed top speed.
Routine service is crucial for ensuring your PGO My BuBu 125 performing at its best. Essential service parts include brake pads. Through proper maintenance, your My BuBu 125 can keep delivering great rides for years to come.
Loading products...
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 124.90 ccm (7,58 cubic inches) |
| Power: | 9.52 HP (6,87 kW)) @ 7500 RPM |
| Torque: | N/A |
| Compression: | N/A |
| Stroke: | 4 |
| Cooling: | Air |
| Valves: | N/A |
| Starter: | N/A |
| Transmission: | N/A |
|---|---|
| Gearbox: | N/A |
| Top Speed: | N/A |
| Fuel Capacity: | N/A |
|---|---|
| Fuel Control: | N/A |
| Type: | Scooter |
|---|---|
| Year: | 2004 |
| Weight: | 101.0 kg (221,59 pounds) |
| Length: | 1710 mm (66,96 inches) |
| Front Brakes: | Single disc |
| Rear Brakes: | Expanding brake (drum brake) |