The Veli VL125 is a 4 stroke, Classic bike with a 124.50 ccm (7,56 cubic inches) Single cylinder type of engine.
This engine has 9.38 HP (6,77 kW)) @ 8000 RPM and an unconfirmed top speed.
Routine service is crucial for keeping your Veli VL125 in peak form. Essential service parts comprise spark plugs. By using genuine parts, your VL125 can maintain dependable operation over the long term.
Loading products...
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 124.50 ccm (7,56 cubic inches) |
| Power: | 9.38 HP (6,77 kW)) @ 8000 RPM |
| Torque: | N/A |
| Compression: | N/A |
| Stroke: | 4 |
| Cooling: | N/A |
| Valves: | N/A |
| Starter: | Electric and kick |
| Transmission: | N/A |
|---|---|
| Gearbox: | N/A |
| Top Speed: | N/A |
| Fuel Capacity: | N/A |
|---|---|
| Fuel Control: | N/A |
| Type: | Classic |
|---|---|
| Year: | 2007 |
| Weight: | 105.0 kg (230,34 pounds) |
| Length: | 2040 mm (79,90 inches) |
| Front Brakes: | Expanding brake (drum brake) |
| Rear Brakes: | Expanding brake (drum brake) |