The Azel New Soho 125cc is a 4 stroke, Scooter bike with a Air cooled 125.00 ccm (7,59 cubic inches) Single cylinder type of engine. This engine then gets the power to the rear wheel with a Belt driven transmission.
This engine has 10.00 HP (7.3 kW and an unconfirmed top speed.
Regular maintenance is crucial for maintaining your Azel New Soho 125cc performing at its best. Popular maintenance parts include drive chains. With the right parts, your New Soho 125cc will keep providing strong performance for years to come.
Loading products...
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 125.00 ccm (7,59 cubic inches) |
| Power: | 10.00 HP (7.3 kW |
| Torque: | N/A |
| Compression: | N/A |
| Stroke: | 4 |
| Cooling: | Air |
| Valves: | N/A |
| Starter: | Electric |
| Transmission: | Belt |
|---|---|
| Gearbox: | N/A |
| Top Speed: | N/A |
| Fuel Capacity: | N/A |
|---|---|
| Fuel Control: | N/A |
| Type: | Scooter |
|---|---|
| Year: | 2009 |
| Weight: | 119.0 kg (261,09 pounds) |
| Length: | 2010 mm (78,70 inches) |
| Front Brakes: | Single disc |
| Rear Brakes: | Expanding brake (drum brake) |