The Kymco Bet and Win 150 is a 4 stroke, Scooter bike with a 151.00 ccm (9,16 cubic inches) Single cylinder type of engine.
This engine has 11.93 HP (8.7 kW and an unconfirmed top speed.
Regular maintenance is necessary for keeping your Kymco Bet and Win 150 performing at its best. Frequently replaced components involve air filters. By using genuine parts, your Bet and Win 150 will continue to deliver reliable service over many seasons.
Loading products...
If you are looking for Kymco Bet and Win 150 Tyres then you will need to look for the right sizes. On this model the Front Tyre size is 120/70 - 12 and the Rear Tyre size is 130/70 - 12 so before going ahead and buying a tyre, double check that it is the right size.
| Type: | Single cylinder |
|---|---|
| Displacement: | 151.00 ccm (9,16 cubic inches) |
| Power: | 11.93 HP (8.7 kW |
| Torque: | N/A |
| Compression: | N/A |
| Stroke: | 4 |
| Cooling: | N/A |
| Valves: | N/A |
| Starter: | N/A |
| Transmission: | N/A |
|---|---|
| Gearbox: | N/A |
| Top Speed: | N/A |
| Fuel Capacity: | N/A |
|---|---|
| Fuel Control: | N/A |
| Type: | Scooter |
|---|---|
| Year: | 2004 |
| Weight: | 138.0 kg (302,68 pounds) |
| Length: | 1950 mm (76,42 inches) |
| Front Brakes: | Single disc |
| Rear Brakes: | Single disc |